BIURO TŁUMACZEŃ PAROLA

KONKURS!

Dziś chcielibyśmy zaprosić Cię, drogi nasz czytelniku, na konkurs dotyczący etymologii ulicy, przy której znajduje się nasze biuro. Ulica HALICKA mieści się na obrzeżach krakowskiego Kazimierza, wzdłuż nasypu linii kolejowej Kraków - Tarnów - Rzeszów - Przemyśl. Chcielibyśmy Cię zapytać, jakie jest pochodzenie ul. Halickiej. My wiemy, chcielibyśmy jednak, abyś Ty również pochwalił się swoją wiedzą. Zatem, proszę o odpowiedź, jakie jest pochodzenie nazwy ul. Halickiej w Krakowie, czy nazwa tej ulicy pochodzi od:

1) Galicji - potocznej nazwy austriackiego kraju koronnego Królestwa Galicji i Lodomerii, istniejącego w latach 1772-1918,

2) Ziemi Halickiej (Halicza) na Rusi Kijowskiej, której to tereny stanowiły cześć Galicji,

3) greckiego słowa "hal", co oznacza "sól", jako że ul. Halicka prowadzi na wschód od Krakowa, gdzie miast to miało swoje żupy (Wieliczka, Bochnia).

Na odpowiedzi czekamy do godz. 16.00 w dn. 30 czerwca br. (piątek). Proszę podać je na naszym facebooku, w nawiązaniu do niniejszego ogłoszenia. 

Prosimy o podanie imienia osoby oraz kontaktu (email, strona facebooka, lub inne), abyśmy mogli skontaktować się i wręczyć nagrody, którymi są: czapeczki, gadżety na plażę: frisbee do rzucania i piłka od zabawy w wodzie, a także długopisy oraz torby na zakupy - wszystkie nagrody z nadrukiem logo Biura Tłumaczeń PAROLA.  Zapraszamy!

« Powrót